Seans Spirytystyczny

Opublikowany 2016-04-24
Przez Dark Portal

SPIRYTYZM

Witam. Na tej stronie wgłębimy się w spirytyzm czyli w doktryne stworzoną w połowie 19 wieku przez francuskiego naukowca Hipolita Rivaila, głosząca istnienie w każdym człowieku „czynnika myślącego”, który po śmierci odłącza się od ciała fizycznego i wciela przez reinkarnację w kolejne istoty. Zmarli, a jeszcze nie reinkarnowani ludzie mogą się porozumiewać z żywymi bezpośrednio, albo za pośrednictwem specjalnie uzdolnionych w tym kierunku osób zwanych medium.

Wiara w istnienie duchów zalicza się do najstarszych wierzeń ludzkości.

Pierwsza wojna światowa spowodowała zmniejszenie zainteresowania spirytyzmem w Europie. Zainteresowanie spadało na rzecz uzdrawiaczy leczących dotykiem rąk. Przeciwnie niż w Europie, spirytyzm przetrwał i rozwinął się w obu Amerykach a najsilniej  w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Brazylii, gdzie liczy około 4 mln wyznawców i stała się formą kultu religijnego.
Znamy następujące metody kontaktu z duchami:

-poprzez medium które wpada w trans podczas którego może być nawet bezpośrednio opanowana przez ducha i potrafi nawet przemawiać jego głosem. Duchy lubią podszywać się pod innych więc często po prostu wzywa się chętnego ducha do rozmowy. Seanse odbywają się z reguły w pozbawionym okien pomieszczeniu, wokół drewnianego stołu, najczęściej wieczorem lub w nocy, chociaż seanse można organizować o dowolnej porze.

medium

Medium widzi więcej!

-poprzez stuki ducha. Ta metoda nazwany jest „Typtologia”. Ustala się wcześniej kod np: jedno stuknięcie to „TAK” dwa to „NIE”

duch stuk

-poprzez transkomunikacje. Metoda odbierania przekazów od ducha  za pomocą nagrywania i odczytywania szumów z odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Duch uwieczniony na zapisie wideo.

Duch uwieczniony na zapisie wideo.

-poprzez pismo automatyczne. Osoba zapisuje tekst mimowolnie. Spirytyści interpretują ten efekt poddaniem się kontroli ducha, który w ten sposób przekazuje swoją wiadomość.

Pismo automatyczne.

Pismo automatyczne.

-no i ostatnia metoda moja ulubiona to wskazywanie liter. O ile w powyższych metodach trzeba być mniej lub więcej medium to w tej metodzie duchy upodobali sobie kontakt z prawie wszystkimi. Wskazywanie liter najczęściej odbywa się poprzez tabliczki. Tabliczki spirytystyczne mają różne formy i postacie.  Jednakże, wszyscy kojarzą je w obecnych czasach,  w formie tabliczki Ouija, która pierwotnie miała być grą towarzyską.  Autorami i producentami tabliczki Ouija byli  Amerykanie William i Isaac Fuld.  Panowie na początku twierdzili że nie wiedzieli  jak nazwać tabliczkę i zadali jej pytanie „jak chcesz się nazywać?”,  a ta ponoć odpowiedziała że Ouija. Później jednak przyznali się,  że  nazwa pochodzi od francuskiego słowa „oui” i niemieckiego „ja” (obydwa wyrazy znaczą „tak”). Tabliczka zwykle zrobiona jest  z płaskiej, gładkiej deski z wypisanymi  literami alfabetu oraz cyframi od 0 do 9 i słowami „tak” i „nie”. Na tabliczce znajduje się ruchomy wskaźnik na którym uczestnicy seansu kładą ręce. Wskaźnik porusza się i wybiera litery, które układają się w odpowiedź na pytania skierowane do duchów.  W czasie obydwu wojen światowych popyt na tabliczki Ouija znacznie zrósł gdyż masowo kupowały je kobiety, które pragnęły porozumieć się z mężami i synami poległymi w walce. Bracia Fuld z trudem nadążali z produkcją która trwała do 1966 roku. W tymże też roku prawa do produkcji tabliczki odkupił inny amerykański  wytwórca gier, firma Parker Brothers. Liczbę tabliczek Ouija sprzedawanych od tamtej pory w Ameryce i w Europie szacuje się na 20 milionów.

Seans przy użyciu tabliczki Ouija!

Seans przy użyciu tabliczki Ouija!

Jeżeli zainteresował cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej oraz chciałbyś stworzyć swój własny seans spirytystyczny to zapraszam do strony głównej i klikamy na HEKSAGRAM.

HEKSAGRAM

HEKSAGRAM

W Heksagramie dowiesz się jak skutecznie i bezpiecznie przywołać ducha!

TUTAJ DOWIESZ SIĘ JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z DUCHEM LUB JAK DOŁĄCZYĆ DO PROFESJONALNEGO SEANSU SPIRYTYSTYCZNEGO.

ZAPRASZAMY DO ZAWARTOŚCI PREMIUM!
dark-baner

TOP CZASY WYJŚĆ

TOP CZASY UCIECZKI HARD     NAZWA GRUPY   /  CZAS WYJŚCIA 1. ORKA PRZYMIERZA /     39 MINUT 2. OKONIE1337         /            46 MINUT 3.Lisy                           /           47 MINUT 4. WSCIEKLI             /             47 MINUT 5. TERMINATORZY /           59 MINUT   ABY DOSTAĆ SIĘ NA TĘ LISTĘ MUSISZ WYJŚĆ Z NASZEGO POKOJU BEZ […]

JAK DOJECHAC?

  JAK DOJECHAĆ? OD STRONY CHEBZIA GDZIE JEST ZJAZD Z DTŚ, MIJAJĄC KOŚCIÓŁ PO PRAWEJ DOJEŻDZAMY DO ŚWIATEŁ           NA ŚWIATŁACH SKRĘCAMY W PRAWO – MAJĄC BIEDRONKE PO LEWEJ STRONIE         OBJEŻDZAMY BUDYNEK         WJEŻDZAMY NA PARKING       PARKUJEMY I WCHODZĄC DO BUDYNKU […]

Historia escape roomów

Historia escape roomów Dziś escape roomy wszystkim kojarzą się z realnymi pomieszczeniami, w których zamykana jest grupa ludzi. Ich zadaniem jest rozwiązanie zagadek i wydostanie się z niego. Jednak początki escape roomów wyglądały kompletnie inaczej. Pierwotnie gra dostępna była jedynie w wersji wirtualnej. Gry komputerowe, tzw. escape rooms, cieszyły się ogromną popularnością. Gracze, aby przejść […]

WIECZORY KAWALERSKIE I PANIEŃSKIE

Zapraszamy do nas!   Czy wiesz, że w naszym lokalu możesz zorganizować  wieczór panieński lub kawalerski, urodziny lub inną okolicznościową zabawę, a na specjalne życzenie naszych graczy przygotowujemy dodatkowe zagadki tematyczne.