Seans Spirytystyczny

Opublikowany 2016-04-24
Przez Dark Portal

SPIRYTYZM

Witam. Na tej stronie wgłębimy się w spirytyzm czyli w doktryne stworzoną w połowie 19 wieku przez francuskiego naukowca Hipolita Rivaila, głosząca istnienie w każdym człowieku „czynnika myślącego”, który po śmierci odłącza się od ciała fizycznego i wciela przez reinkarnację w kolejne istoty. Zmarli, a jeszcze nie reinkarnowani ludzie mogą się porozumiewać z żywymi bezpośrednio, albo za pośrednictwem specjalnie uzdolnionych w tym kierunku osób zwanych medium.

Wiara w istnienie duchów zalicza się do najstarszych wierzeń ludzkości.

Pierwsza wojna światowa spowodowała zmniejszenie zainteresowania spirytyzmem w Europie. Zainteresowanie spadało na rzecz uzdrawiaczy leczących dotykiem rąk. Przeciwnie niż w Europie, spirytyzm przetrwał i rozwinął się w obu Amerykach a najsilniej  w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Brazylii, gdzie liczy około 4 mln wyznawców i stała się formą kultu religijnego.
Znamy następujące metody kontaktu z duchami:

-poprzez medium które wpada w trans podczas którego może być nawet bezpośrednio opanowana przez ducha i potrafi nawet przemawiać jego głosem. Duchy lubią podszywać się pod innych więc często po prostu wzywa się chętnego ducha do rozmowy. Seanse odbywają się z reguły w pozbawionym okien pomieszczeniu, wokół drewnianego stołu, najczęściej wieczorem lub w nocy, chociaż seanse można organizować o dowolnej porze.

medium

Medium widzi więcej!

-poprzez stuki ducha. Ta metoda nazwany jest „Typtologia”. Ustala się wcześniej kod np: jedno stuknięcie to „TAK” dwa to „NIE”

duch stuk

-poprzez transkomunikacje. Metoda odbierania przekazów od ducha  za pomocą nagrywania i odczytywania szumów z odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Duch uwieczniony na zapisie wideo.

Duch uwieczniony na zapisie wideo.

-poprzez pismo automatyczne. Osoba zapisuje tekst mimowolnie. Spirytyści interpretują ten efekt poddaniem się kontroli ducha, który w ten sposób przekazuje swoją wiadomość.

Pismo automatyczne.

Pismo automatyczne.

-no i ostatnia metoda moja ulubiona to wskazywanie liter. O ile w powyższych metodach trzeba być mniej lub więcej medium to w tej metodzie duchy upodobali sobie kontakt z prawie wszystkimi. Wskazywanie liter najczęściej odbywa się poprzez tabliczki. Tabliczki spirytystyczne mają różne formy i postacie.  Jednakże, wszyscy kojarzą je w obecnych czasach,  w formie tabliczki Ouija, która pierwotnie miała być grą towarzyską.  Autorami i producentami tabliczki Ouija byli  Amerykanie William i Isaac Fuld.  Panowie na początku twierdzili że nie wiedzieli  jak nazwać tabliczkę i zadali jej pytanie „jak chcesz się nazywać?”,  a ta ponoć odpowiedziała że Ouija. Później jednak przyznali się,  że  nazwa pochodzi od francuskiego słowa „oui” i niemieckiego „ja” (obydwa wyrazy znaczą „tak”). Tabliczka zwykle zrobiona jest  z płaskiej, gładkiej deski z wypisanymi  literami alfabetu oraz cyframi od 0 do 9 i słowami „tak” i „nie”. Na tabliczce znajduje się ruchomy wskaźnik na którym uczestnicy seansu kładą ręce. Wskaźnik porusza się i wybiera litery, które układają się w odpowiedź na pytania skierowane do duchów.  W czasie obydwu wojen światowych popyt na tabliczki Ouija znacznie zrósł gdyż masowo kupowały je kobiety, które pragnęły porozumieć się z mężami i synami poległymi w walce. Bracia Fuld z trudem nadążali z produkcją która trwała do 1966 roku. W tymże też roku prawa do produkcji tabliczki odkupił inny amerykański  wytwórca gier, firma Parker Brothers. Liczbę tabliczek Ouija sprzedawanych od tamtej pory w Ameryce i w Europie szacuje się na 20 milionów.

Seans przy użyciu tabliczki Ouija!

Seans przy użyciu tabliczki Ouija!

Jeżeli zainteresował cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej oraz chciałbyś stworzyć swój własny seans spirytystyczny to zapraszam do strony głównej i klikamy na HEKSAGRAM.

HEKSAGRAM

HEKSAGRAM

W Heksagramie dowiesz się jak skutecznie i bezpiecznie przywołać ducha!

TUTAJ DOWIESZ SIĘ JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z DUCHEM LUB JAK DOŁĄCZYĆ DO PROFESJONALNEGO SEANSU SPIRYTYSTYCZNEGO.

ZAPRASZAMY DO ZAWARTOŚCI PREMIUM!
dark-baner

Emily Rose czyli Anneliese Michel – Jak rzeczywistość przerosła fikcje!

Anneliese była jedną z czterech córek państwa Michelów, ludzi bardzo udciwych i pobożnych, mieszkających w Klingenbergu w Niemczech. Choć od dziecka delikatna i chorowita, to jednak nie wyróżniała się od koleżanek; potrafiła być wesoła i razem z innymi robić kawały i żartować. Coś „nienormalnego” zaczęło się z nią dziać krótko przed szesnastą rocznicą urodzin, czyli na jesieni 1968 […]

Podróże w czasie! Mamy dowody!

Nieostrożni podróżnicy! Czy podróże w czasie są możliwe?! Fizycy twierdzą że tak, więc należy pytać – kiedy to osiągniemy? Przyjmując że podróże w czasie są możliwe, to musimy przyjąć, że istnieje przyszłość i przeszłość. Czyli nie tylko nasz wymiar będzie się przenosić, ale też ci z przyszłości, będą nas nawiedzać. Mamy erę komórek, kamer i […]

Eksperyment Filadelfia

                                 Eksperyment „Filadelfia” W 1943 roku przeprowadzono eksperyment na amerykańskim okręcie USS Eldridge, stacjonującym w Bazie Sił Morskich USA w porcie Filadelfia, który zakończył się tragicznie. Celem amerykańskiego wojska w tamtych czasach była możliwość ukrycia okrętu przed radarami. Wyglądające na standardowe badania, przyniosły jednak niespodziewane zagrożenia nie tylko dla członków projektu, ale i dla całego […]

Straszne historie – czyli jak przerazić przyjaciół przy ognisku…

    „…Pewnego dnia jechaliśmy do tragicznej i tajemniczej sprawy. Znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny. Para siedziała naprzeciw siebie a na ich martwych twarzach widniał wyraźny grymas przerażenia. Przyczyną śmierci obojga był zawał serca, ale najlepsze jest to że ich dłonie spoczywały na tabliczce OUIJA…” Podczas ciemnej, burzliwej nocy starsza kobieta odbiera telefon. Słyszy jękliwy […]