Przerazajace Historie

Opublikowany 2022-02-18
Przez Dark Portal


HISTORIA 1

OPĘTANA ELISA LAM

Oto przypadek niesamowity i dziwny oto przypadek Elisy Lam.

W  2013 roku,  21-letnia studentka z Vancouver, została znaleziona martwa wewnątrz zbiornika na wodę na dachu Cecil Hotel w Los Angeles. Urząd koronera orzekł, że śmierć nastąpiła z „powodu przypadkowego utonięcia”. Stwierdzono również że we krwi nie ma śladów narkotyków lub alkoholu. Elisa nie leczyła się psychiatrycznie oraz nie miała wrogów. A więc co mogło się wydarzyć?

Elisa Lam

Elisa Lam

Wszystko zaczęło się w trzecim dniu pobytu w hotelu, kiedy to najgorsze horrory przerodziły się w rzeczywistość. Dziewczyna skarżyła się znajomym, że w jej głowie działy się niepokojące rzeczy. Z biegiem czasu pojawiły się również głosy, które rzekomo mówiły o nadchodzącej śmierci. Lekarze oceniają to jako schizofrenię lub „zwyczajną” paranoję, ale te choroby tak szybko nie dopadają człowieka.

Czterominutowe wideo pokazuje, jak Elisa wciska wszystkie przyciski windy i czeka na to, żeby ona się uruchomiła. Widząc, że drzwi windy się nie zamykają, zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie jak gdyby była opętana.

Na nagraniu (31 stycznia) widzimy jak dziewczyna wchodzi do windy. Naciska przycisk chcąc jechać na wybrane piętro. Z jakiegoś powodu drzwi nie chcą się jednak zamknąć. Po chwili zaczyna paniczne naciskać każdy z guzików na panelu. Poza tym na początku widać, że drzwi otworzyły się płynnie do końca. Pozwala to wykluczyć, że zacięły się one przy otwieraniu z powodu awarii. Sposób w jaki wybierała odpowiednie piętro jest również stosunkowo dziwny. Zawsze naciskała od razu ostatnie piętro, a potem kilka niższych. Nie jest to chyba najszybszy sposób na dotarcie do celu.
Chwilę później naciska przycisk zamykania drzwi i cofa się. Drzwi jakby w pewnym momencie drgnęły. Zupełnie gdyby ktoś chciał w ostatnim momencie wślizgnąć się do windy blokując je ręką.
Wychodzi z windy, rozgląda się. Sprawia wrażenie w pełni świadomej tego co się dzieje. Jakaś tajemnicza siła próbuje nią zawładnąć. Rozgląda się nerwowo, patrząc początkowo na ziemię. Około 27 sekundy nadal wpatruje się bez wyrazu twarzy, po czym nagle ucieka w róg windy. Gdy wychodzi z windy drugi raz, jej zachowanie zmienia się jeszcze bardziej. Niektórzy twierdzą, że pomimo fatalnej jakości można dostrzec jak jej oczy stają się zupełnie czarne. Dłonie również przybierają dziwny kształt. Cała sytuacja przypomina jakieś sceny opętania.
Mija półtorej minuty i pomimo wciśniętych wszystkich przycisków, drzwi nadal są otwarte, jakby jakaś siła przytrzymywała drzwi.
Około 2 minuty dziewczyna chwilowo wraca do siebie. Następnie znowu zaczyna jakby z kimś rozmawiać. Jej gesty wykonywane dłońmi są tajemnicze i kompletnie niezrozumiałe.

Sami zobaczcie i ocencie! Oto nagranie video.

 

2 tygodnie później dziewczyna została znaleziona w jednym z 4 zbiorników wodnych znajdującym się na dachu. Rezydenci hotelu skarżyli się przez pewien czas na jakość wody, miała dziwny smak i zapach, z prysznica leciała wręcz czarna woda. Hydraulik, którego wezwano, znalazł ciało.
I tutaj kolejne niewytłumaczalne zjawisko, ponieważ, dach był chroniony podwójnymi drzwiami które były zamknięte (dostep do kluczy ma tylko obsługa hotelu). Czy jakaś siła zawładnęła dziewczyną i pomogła przedostać się przez zabezpieczenia na dach po czym zmusiła ją do samobójstwa!??

Przypominam że dziewczyna nie leczyła się na choroby psychiczne oraz nie była pod wpływem środków odurzających!

Hotel Cecil  ma dość tajemniczą przeszłość. Dochodziło w nim do wielu morderstw jak i samobójstw. Wiele razy zgłaszano także zjawiska paranormalne- stukanie, odgłosy dochodzące z zamkniętych pomieszczeń na ostatnim piętrze, a niektórzy nawet skarżyli się na poczucie czyjejś obecności w trakcie snu, a także uczucie duszenia oraz wielu innych niewytłumaczalnych zjawisk.

 

HISTORIA 2

ARMIN MEIWES – KANIBAL I POTWÓR

Armin Meiwes niemiecki informatyk, zwany Heskim Kanibalem oraz Potworem z Rotenburga, po tym jak w marcu 2001 zamordował i częściowo zjadł poznanego przez Internet mężczyznę Bernda Jurgena Armando Brandesa.

Armin Meiwes

Armin Meiwes

Meiwes od dziecka fantazjował o zjedzeniu swoich przyjaciół, by w ten sposób staliby sie jego częścią i na zawsze z nim pozostali. W 1999 roku matka Meiwesa zmarła, pozostawiając mu duży rodzinny dom w Roteburgu. Od tego czasu Meiwes z obsesja poszukiwał w Internecie ludzi zainteresowanych praktykami kanibalistycznymi. Umieszczał także ogłoszenia, w których poszukiwał mężczyzn w celu „zabicia i zjedzenia”. W lutym 2001 na jedno z takich ogłoszeń odpowiedział 43-letni inżynier z Berlina, Bernd Jurgen Armando Brandes.

Bernd Jürgen Brandes

Bernd Jürgen Brandes

Do spotkania doszło w godzinach wieczornych 9 marca w domu Meiwesa. Cale zajście było filmowane na wideo. Na początku Brandes domagał się sie, aby Meiwes odgryzł jego penisa, ale gdy to sie nie udało, podobnie jak z tępym nożem, użyto ostrego noża do mięsa. Brandes usiłował zjeść swoja cześć własnego penisa na surowo, ale nie mógł, gdyż okazał sie zbyt twardy i „gumowaty”. Wtedy Meiwes usmażył go na patelni z przyprawami i czosnkiem.

Po nieudanej kolacji Brandesowi zrobiło sie zimno. Gospodarz przygotował mu wiec gorąca kąpiel. Choć trudno w to uwierzyć, to wykrwawiający sie na śmierć mężczyzna był szczęśliwy. Według Meiwesa doznawał wręcz euforii taplając sie w wannie pełnej swojej krwi zmieszanej z woda. Kiedy gość brał kąpiel, gospodarz poszedł czytać Star Treka.

DOM ARMINA

DOM ARMINA

 

Po upływie kilku godzin Brandes wciąż żył. Nie był jednak w najlepszym stanie. Po przetransportowaniu do łóżka zemdlał. Za jakiś czas przebudził sie na moment, ale znów stracił przytomność. Meiwes postanowił mu ulżyć. Pocałował swoja ofiarę w usta, po czym wziął nóź. Pomodlił się sie, prosząc Boga o przebaczenie. Po kolejnej chwili chwycił nóź i poderznął gardło wciąż żyjącemu kochankowi. Poczul sie spełniony.

Meiwesa aresztowano w grudniu 2002, kiedy umieścił w internecie następne ogłoszenia w sprawie poszukiwanych ofiar. Śledczy przeszukali jego dom i znaleźli fragmenty ludzkiego ciała i nagranie morderstwa. Zawartość taśmy wideo była na tyle szokująca, że kilka osób, które ja zobaczyły szukało potem pomocy u psychologów.

HISTORIA 3

Charles E. Peck – DZWONI Z ZAŚWIATÓW

W 2008 roku 12 września  po godzinie szesnastej w Kalifornii, pociąg osobowy przewożący ponad 200 osób zderzył się z pociągiem towarowym przy prędkości łącznej 133km/h. Wypadek ten przeszedł do historii jako tragedia w Chatsworth w której 135 osób zostało rannych, a 25 zmarło. Jednym ze ofiar był 49-letni Charles E. Peck, agent Delta Air Lines.

CHARLES PECK

CHARLES PECK

 Charles miał pojechać do Los Angeles, w celu odbycia rozmowy kwalifikacyjnej na lotnisku Van Nuys. Praca miała mu umożliwić urządzić wystawny ślub z narzeczoną Andree Katz z Westlake Village. Jego narzeczona dowiedziawszy się o  katastrofie z wiadomości w radiu, postanowiła niezwłocznie udać się na stację kolejową. Dołączyli do niej rodzice i rodzeństwo Peck’a, którzy mieszkali na przedmieściach Los Angeles. Komórka Peck’a wykonywała połączenia z jego bliskimi, wywołując jego syna, brata, macochę, jej siostrę, i narzeczoną. We wszystkich poszczególnych przypadkach członkowie rodziny  usłyszeli głuchą cisze. W sumie 35 połączeń przez 11 godzin od wypadku, a kiedy oddzwaniali, ich połączenia kierowane były prosto do poczty głosowej. Jednak połączenia dały im nadzieję, że człowiek, którego kochają jeszcze żyje, tylko leży gdzieś zakleszczony w pułapce ze stalowych  wraków.

POCIĄG PECKA Połączenia dały początek pomysłowi, aby namierzyć miejsce z którego były wykonywane. Sygnał wskazywał na pierwszy wagon. Gdy służby ratunkowe dostały się do środka, odnaleziono ciało Charles’a.  Jak się okazało, nie żył już od 12 godzin, a jego telefonu nigdy nie odnaleziono.


HISTORIA 4

MORDERCZY ZAMEK

Urodzony  16 maja 1860 roku Herman Webster Mudgett,, lepiej znany pod pseudonimem „Dr. Henry Howard Holmes”. Potocznie nazywany H.H. Holmes  – łapał w pułapki  i mordował gości swojego hotelu, który otworzył w 1893 roku w Chicago. Przyznał się do 27 morderstw, z czego dziewięć potwierdzono, a prawdopodobnie zabił około 100 osób.  Holmes przedstawiany jest jako pierwszy znany seryjny morderca w USA.

H. H. Holmes i jego dom pułapek.

H. H. Holmes i jego dom pułapek.

Koledzy z dzieciństwa twierdzili że był inteligentny, lecz skrywał skłonności sadystyczne. Kilka razy złapano go na tym, jak obdzierał ze skóry zwierzęta.Na początku Hermana myśl o ludzkim martwym ciele przerażała. Zmienił zdanie, kiedy po raz pierwszy dotknął zwłok. Była to próba udowodnienia kolegom, że się nie boi. Od tamtej pory strach zamienił się w fascynację i to na tyle silną, że studiował z tego powodu medycynę na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. Najbardziej lubił zajęcia w prosektorium.

Po dorobieniu się na lewych interesach, Holmes zaczął budować w Englewood hotel na wzór zamku w którym na piętrach, pomiędzy pokojami dla gości, znajdowały się dźwiękoszczelne pomieszczenia, w których mordowano ofiary. Część z nich nie miała okien, inne wyłożone były stalowymi płytami. Do pokoi doprowadzono rurki gazowe, dzięki czemu w każdej chwili mogły wypełnić się trującym gazem. W jednym z pomieszczeń znaleziono  wbudowane w ściany lampy lutownicze, służące do podpalania ofiar. W budynku pełno było ukrytych przejść, wizjerów i tajemnych zsypów, którymi można było niepostrzeżenie zrzucić zwłoki do piwnicy. Tam zresztą znaleziono szereg narzędzi tortur, kadzie z kwasem, doły z wapnem palonym, stół prosektoryjny, a także piec krematoryjny, zdolny pomieścić dorosłą osobę. Gdyby ktoś chciał uciec to w hotelu funkcjonowały prymitywne dzwonki alarmowe, które natychmiast informowały właściciela o próbach wymknięcia się z budynku. Podziemia labiryntu śmierci również skrywały sceny niczym z horroru. W pokojach całych we krwi, z ustawionym na środku stołem do sekcji zwłok, Holmes przeprowadzał swoje medyczne eksperymenty.

Morderca nie ograniczał się jedynie do gości hotelu. Podobnie traktował pracowników. Zwabiał ofiary oferując pracę młodym kobietom z okolicznych miejscowości.

Zbrodniczą karierę doktora Holmesa zakończyło oszustwo. Wraz ze swoim wspólnikiem, Benjaminem Pitzelem wymyślili plan wyłudzenia dużego odszkodowania z towarzystwa ubezpieczeniowego. W tym celu upozorowali śmierć Pitzela. H.H. Holmes miał zidentyfikować zwłoki przypadkowej ofiary wypadku jako swojego wspólnika. Odszkodowanie wypłacono. Jednak szybko prawda wyszła na jaw i policja wyruszyła w pościg za oszustem. Ostatnimi ofiarami Holmesa był Pitzel oraz trójka jego dzieci. Skazano go na karę śmierci przez powieszenie, Holmes nie okazał skruchy. Twierdził, że jest opętany przez szatana.

„Bestię z Chicago” pochowano na jego własne życzenie pod dwoma tonami betonu, krąży legenda, że jego duch nie przestawał mścić się z zaświatów. Wiele osób zaangażowanych w jego proces zginęło niedługo po nim w niewyjaśnionych okolicznościach. Między innymi lekarz, który stwierdził jego zgon oraz sędzia, który skazał go na śmierć czy ksiądz, który spotkał się z nim przed egzekucją.

Sam budynek hotelu, zwany jako „Morderczy Zamek”, doszczętnie spłonął, oczywiście również w niewyjaśnionych okolicznościach.HISTORIA 5

THE MOTHMAN – CZŁOWIEK ĆMA

Państwo Scarberry i Mallette, 15 listopada 1966 r. przejeżdżali w pobliżu opuszczonej we Point Pleasant elektrowni w odległości około 10 km od miasta. W pewnym momencie ujrzeli na poboczu coś tak strasznego i niepokojącą, że niedługo potem przerażeni zgłosili się w biurze szeryfa hrabstwa Mason.

„- To było przerażające i miało kształt człowieka i było dość wysokie – mówił Roger Scarberry. – Miało 190 lub ponad 200 cm wzrostu ze skrzydłami na plecach. Przez minutę wpatrywaliśmy się w to stworzenie, ale potem odwróciło się i popełzło w stronę wejścia do starej elektrowni.”

CZŁOWIEK ĆMA

CZŁOWIEK ĆMA

Po zniknięciu potwora Scarberry natychmiast zawrócił do miasta, jednak ku swojemu przerażeniu usłyszał głos swej żony, Lindy: „To coś za nami leci!”. Nastąpiła szaleńcza ucieczka z prędkością dochodzącą nawet do 160 km/h, ale stworzenie wciąż podążało za samochodem, wydając przy tym dziwne dźwięki, przypominające pisk „wielkiej myszy”. Stwór odleciał, gdy auto wjechało do Point Pleasant. W relacji złożonej Millardowi Haldsteadtowi – zastępcy szeryfa, kobieta dodała, iż oczy istoty były ogromne, przeszywające i przypominały „reflektory samochodu”. Funkcjonariusz nie miał wątpliwości, że świadkowie nie kłamią gdyż  znał ich od dziecka. Postanowił pojechać z nimi na miejsce obserwacji „stworzenia”, jednak niczego nie zauważył. Następnego dnia zorganizowano konferencję prasową z udziałem Scarberrych i Mallettów, dzięki której o Point Pleasant zaczęło robić się głośno. Latające stworzenie ochrzczono mianem „Mothman”,

Jesienią 1966 i na początku 1967 ponad 100 osób utrzymuje, iż widziało stworzenie w tym czasie!!!

  

HISTORIA 6

Święta Inocencia

Turysta zwiedzający katedre w Guadalajarze uwiecznił na wideo moment, w którym 300-letnie zwłoki dziewczynki otwierają oczy.

 

Według historii dziewczynka miała zginąć 300 lat temu po tym jak z powodu przyjęcia komunii świętej zabił ją jej własny ojciec.

300letniadz

W katedrze w Guadalajarze, Meksyk, przechowywane są zmumifikowane zwłoki świętej Innocencii. Ciało dziewczynki znajduje się w szklanej trumnie. Jest ono wystawione na widok publiczny, a w katedrze nie ma zakazu fotografowania i filmowania eksponatów, dzięki czemu można było uwiecznić przerażające zjawisko.

dark-baner

Straszne historie – czyli jak przerazić przyjaciół przy ognisku…

    „…Pewnego dnia jechaliśmy do tragicznej i tajemniczej sprawy. Znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny. Para siedziała naprzeciw siebie a na ich martwych twarzach widniał wyraźny grymas przerażenia. Przyczyną śmierci obojga był zawał serca, ale najlepsze jest to że ich dłonie spoczywały na tabliczce OUIJA…” Podczas ciemnej, burzliwej nocy starsza kobieta odbiera telefon. Słyszy jękliwy […]

Emily Rose czyli Anneliese Michel – Jak rzeczywistość przerosła fikcje!

Anneliese była jedną z czterech córek państwa Michelów, ludzi bardzo udciwych i pobożnych, mieszkających w Klingenbergu w Niemczech. Choć od dziecka delikatna i chorowita, to jednak nie wyróżniała się od koleżanek; potrafiła być wesoła i razem z innymi robić kawały i żartować. Coś „nienormalnego” zaczęło się z nią dziać krótko przed szesnastą rocznicą urodzin, czyli na jesieni 1968 […]

Podróże w czasie! Mamy dowody!

Nieostrożni podróżnicy! Czy podróże w czasie są możliwe?! Fizycy twierdzą że tak, więc należy pytać – kiedy to osiągniemy? Przyjmując że podróże w czasie są możliwe, to musimy przyjąć, że istnieje przyszłość i przeszłość. Czyli nie tylko nasz wymiar będzie się przenosić, ale też ci z przyszłości, będą nas nawiedzać. Mamy erę komórek, kamer i […]

Eksperyment Filadelfia

                                 Eksperyment „Filadelfia” W 1943 roku przeprowadzono eksperyment na amerykańskim okręcie USS Eldridge, stacjonującym w Bazie Sił Morskich USA w porcie Filadelfia, który zakończył się tragicznie. Celem amerykańskiego wojska w tamtych czasach była możliwość ukrycia okrętu przed radarami. Wyglądające na standardowe badania, przyniosły jednak niespodziewane zagrożenia nie tylko dla członków projektu, ale i dla całego […]