Krzyż celtycki

Opublikowany 2016-04-24
Przez Dark Portal

NAJBARDZIEJ NAWIEDZONY DOM W AMERYCE

Dawniej znany jako najbardziej nawiedzony dom w Ameryce, dom kombinatora z południa Charlesa Wright Congelier, jego meksykańskiej zony Lydy i młodej niewolnicy, Essie, znajdował się pod numerem 1129 Ridge Avenue, w Manchesterze, North Side, dzielnicy Pittsburgha. Jego historia jako nawiedzonego domu rozpoczyna się zimą 1871 roku, kiedy to Lyda odkryła ze Karol ma romans z pokojówką. Lyda była tak rozwścieczona, że śmiertelnie dźgnęła Karola i odrąbała głowę Essie.
Przez następne 20 lat dom pozostawał niezamieszkany. Został on przebudowany w celu dostosowania go dla budowniczych kolei w 1892 roku, ale wkrótce przenieśli się, twierdząc, że słychać w nim łkanie i krzyki kobiety. Najbardziej nawiedzony dom w Ameryce po raz kolejny stanął niezamieszkany.
Około roku 1900, dr Adolph C. Brunrichter kupił dom.
Lekarz rzadko widywany był przez swoich sąsiadów.
„Dnia 12 sierpnia 1901 roku rodzina mieszkająca obok usłyszała przeraźliwy krzyk dochodzący z rezydencji Brunrichter” – napisał Richard Winer i Nancy Osborn w swojej książce „Nawiedzone Domy”. Kiedy sąsiad wybiegł na zewnątrz by dowiedzieć się co się stało, zobaczył czerwony wybuch podobny do tego jaki daje lampa błyskowa aparatu fotograficznego. Ziemia pod nimi zadrżała, a boczne ściany popękały. Wszystkie okna w domu lekarza zostały rozbite.”

Gdy funkcjonariusze weszli do domu w celu jego zbadania, znaleźli rozkładające się ciało kobiety przywiązane do łóżka i pięć bezgłowych ciał młodych kobiet w grobach w piwnicy. „Dr Brunrichter eksperymentował z odciętymi głowami”, napisał Winer i Osborn. „Wydaje się, że był w stanie utrzymać je przy życiu przez kilka krótkich chwil po dekapitacji”. Dr Brunrichter tymczasem zniknął, a dom po raz kolejny stanął niezamieszkany.

W wyniku jego złej reputacji, jako nawiedzanego, dom stał pusty przez kilka lat przed poddaniem go drugiej przebudowie, tak by stać się gotowy dla imigrantów pracujących dla firmy Equitable Gas. Pracownicy ci doświadczyli wielu dziwnych zdarzeń, ale przypisali je psikusom dokonanym przez amerykańskich robotników, których zastąpili (niższe płace).

Pewnej nocy wszystko przybrało tragiczny obrót gdy dwóch robotników znaleziono martwych w piwnicy. Jeden z nich miał wbitą jak kołek do klatki piersiowej deskę a drugi powiesił się na krokwi. Ludzie ci byli widziani żywi kilka minut wcześniej.

W 1920 roku słynny naukowiec i wynalazca, Thomas Edison, postanowił zbadać dom. Edison mówił o urządzeniu, które zbudował, w celu umożliwienia komunikacji ze zmarłymi. Edison zmarł zanim urządzenie zostało udoskonalone. Winer i Osborn napisali, że wizyta Thomasa Edisona w domu przy 1129 Ridge Avenue najwyraźniej mocno wpłynęła na jego silną wiarę w życie pozagrobowe.

We wrześniu 1927 roku został aresztowany pijak, który twierdził, że jest dr Adolf’em Brunrichterem. Opowiedział policji makabryczne historie o orgiach seksualnych, opętaniach, torturach i morderstwach, które miały miejsce w domu. Władze nie mogły ustalić, czy mężczyzna którego mieli w areszcie był rzeczywiście dr Brunrichterem. Mężczyzna został zwolniony po miesiącu i nigdy więcej, nikt go nie widział.
Dla nawiedzonego domu, o którym wielu w ten sposób myślało, dni zostały policzone. W pobliżu, na terenie, który jest obecnie Centrum Nauki Carnegie, stanął największy magazyn gazu ziemnego na świecie. Rankiem 15 listopada 1927, olbrzymi zbiornik gazu, który był własnością firmy Equitable Gas eksplodował z niesamowita siłą, która była odczuwalna w całym hrabstwie. Historia Starego Allegheny City, opracowana przez pracowników Programu Pisarzy Robót Projects Administration, opisuje zniszczenie: „w czasie gdy domy i kominy zawalały się , cegły, rozbite szkło, poskręcane kawałki stali spadały na głowy oszołomionych wytrząsami mieszkańców, którzy wybiegli na ulice z rozbitych mieszkań, będąc pewnymi, że trzęsienie ziemi zawitało do miasta. ” Moc była tak silna, że ​​podobno zdmuchnęła okna w całym śródmieściu, na górze Waszyngton aż do East Liberty. Dziesiątki fabryk i setki domów zostały uszkodzone lub zniszczone w promieniu 20 mil.
Najbardziej Nawiedzony dom w Ameryce, został zniszczony w wybuchu. Według Winer i Osborn, była to jedyna struktura mieszkaniowa zniszczona w wybuchu, po którym nie znaleziono żadnego śladu tegoż domu.

 

dark-baner

Straszne historie – czyli jak przerazić przyjaciół przy ognisku…

    „…Pewnego dnia jechaliśmy do tragicznej i tajemniczej sprawy. Znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny. Para siedziała naprzeciw siebie a na ich martwych twarzach widniał wyraźny grymas przerażenia. Przyczyną śmierci obojga był zawał serca, ale najlepsze jest to że ich dłonie spoczywały na tabliczce OUIJA…” Podczas ciemnej, burzliwej nocy starsza kobieta odbiera telefon. Słyszy jękliwy […]

Emily Rose czyli Anneliese Michel – Jak rzeczywistość przerosła fikcje!

Anneliese była jedną z czterech córek państwa Michelów, ludzi bardzo udciwych i pobożnych, mieszkających w Klingenbergu w Niemczech. Choć od dziecka delikatna i chorowita, to jednak nie wyróżniała się od koleżanek; potrafiła być wesoła i razem z innymi robić kawały i żartować. Coś „nienormalnego” zaczęło się z nią dziać krótko przed szesnastą rocznicą urodzin, czyli na jesieni 1968 […]

Podróże w czasie! Mamy dowody!

Nieostrożni podróżnicy! Czy podróże w czasie są możliwe?! Fizycy twierdzą że tak, więc należy pytać – kiedy to osiągniemy? Przyjmując że podróże w czasie są możliwe, to musimy przyjąć, że istnieje przyszłość i przeszłość. Czyli nie tylko nasz wymiar będzie się przenosić, ale też ci z przyszłości, będą nas nawiedzać. Mamy erę komórek, kamer i […]

Eksperyment Filadelfia

                                 Eksperyment „Filadelfia” W 1943 roku przeprowadzono eksperyment na amerykańskim okręcie USS Eldridge, stacjonującym w Bazie Sił Morskich USA w porcie Filadelfia, który zakończył się tragicznie. Celem amerykańskiego wojska w tamtych czasach była możliwość ukrycia okrętu przed radarami. Wyglądające na standardowe badania, przyniosły jednak niespodziewane zagrożenia nie tylko dla członków projektu, ale i dla całego […]