Krzyż celtycki

Opublikowany 2016-04-24
Przez Dark Portal

NAJBARDZIEJ NAWIEDZONY DOM W AMERYCE

Dawniej znany jako najbardziej nawiedzony dom w Ameryce, dom kombinatora z południa Charlesa Wright Congelier, jego meksykańskiej zony Lydy i młodej niewolnicy, Essie, znajdował się pod numerem 1129 Ridge Avenue, w Manchesterze, North Side, dzielnicy Pittsburgha. Jego historia jako nawiedzonego domu rozpoczyna się zimą 1871 roku, kiedy to Lyda odkryła ze Karol ma romans z pokojówką. Lyda była tak rozwścieczona, że śmiertelnie dźgnęła Karola i odrąbała głowę Essie.
Przez następne 20 lat dom pozostawał niezamieszkany. Został on przebudowany w celu dostosowania go dla budowniczych kolei w 1892 roku, ale wkrótce przenieśli się, twierdząc, że słychać w nim łkanie i krzyki kobiety. Najbardziej nawiedzony dom w Ameryce po raz kolejny stanął niezamieszkany.
Około roku 1900, dr Adolph C. Brunrichter kupił dom.
Lekarz rzadko widywany był przez swoich sąsiadów.
„Dnia 12 sierpnia 1901 roku rodzina mieszkająca obok usłyszała przeraźliwy krzyk dochodzący z rezydencji Brunrichter” – napisał Richard Winer i Nancy Osborn w swojej książce „Nawiedzone Domy”. Kiedy sąsiad wybiegł na zewnątrz by dowiedzieć się co się stało, zobaczył czerwony wybuch podobny do tego jaki daje lampa błyskowa aparatu fotograficznego. Ziemia pod nimi zadrżała, a boczne ściany popękały. Wszystkie okna w domu lekarza zostały rozbite.”

Gdy funkcjonariusze weszli do domu w celu jego zbadania, znaleźli rozkładające się ciało kobiety przywiązane do łóżka i pięć bezgłowych ciał młodych kobiet w grobach w piwnicy. „Dr Brunrichter eksperymentował z odciętymi głowami”, napisał Winer i Osborn. „Wydaje się, że był w stanie utrzymać je przy życiu przez kilka krótkich chwil po dekapitacji”. Dr Brunrichter tymczasem zniknął, a dom po raz kolejny stanął niezamieszkany.

W wyniku jego złej reputacji, jako nawiedzanego, dom stał pusty przez kilka lat przed poddaniem go drugiej przebudowie, tak by stać się gotowy dla imigrantów pracujących dla firmy Equitable Gas. Pracownicy ci doświadczyli wielu dziwnych zdarzeń, ale przypisali je psikusom dokonanym przez amerykańskich robotników, których zastąpili (niższe płace).

Pewnej nocy wszystko przybrało tragiczny obrót gdy dwóch robotników znaleziono martwych w piwnicy. Jeden z nich miał wbitą jak kołek do klatki piersiowej deskę a drugi powiesił się na krokwi. Ludzie ci byli widziani żywi kilka minut wcześniej.

W 1920 roku słynny naukowiec i wynalazca, Thomas Edison, postanowił zbadać dom. Edison mówił o urządzeniu, które zbudował, w celu umożliwienia komunikacji ze zmarłymi. Edison zmarł zanim urządzenie zostało udoskonalone. Winer i Osborn napisali, że wizyta Thomasa Edisona w domu przy 1129 Ridge Avenue najwyraźniej mocno wpłynęła na jego silną wiarę w życie pozagrobowe.

We wrześniu 1927 roku został aresztowany pijak, który twierdził, że jest dr Adolf’em Brunrichterem. Opowiedział policji makabryczne historie o orgiach seksualnych, opętaniach, torturach i morderstwach, które miały miejsce w domu. Władze nie mogły ustalić, czy mężczyzna którego mieli w areszcie był rzeczywiście dr Brunrichterem. Mężczyzna został zwolniony po miesiącu i nigdy więcej, nikt go nie widział.
Dla nawiedzonego domu, o którym wielu w ten sposób myślało, dni zostały policzone. W pobliżu, na terenie, który jest obecnie Centrum Nauki Carnegie, stanął największy magazyn gazu ziemnego na świecie. Rankiem 15 listopada 1927, olbrzymi zbiornik gazu, który był własnością firmy Equitable Gas eksplodował z niesamowita siłą, która była odczuwalna w całym hrabstwie. Historia Starego Allegheny City, opracowana przez pracowników Programu Pisarzy Robót Projects Administration, opisuje zniszczenie: „w czasie gdy domy i kominy zawalały się , cegły, rozbite szkło, poskręcane kawałki stali spadały na głowy oszołomionych wytrząsami mieszkańców, którzy wybiegli na ulice z rozbitych mieszkań, będąc pewnymi, że trzęsienie ziemi zawitało do miasta. ” Moc była tak silna, że ​​podobno zdmuchnęła okna w całym śródmieściu, na górze Waszyngton aż do East Liberty. Dziesiątki fabryk i setki domów zostały uszkodzone lub zniszczone w promieniu 20 mil.
Najbardziej Nawiedzony dom w Ameryce, został zniszczony w wybuchu. Według Winer i Osborn, była to jedyna struktura mieszkaniowa zniszczona w wybuchu, po którym nie znaleziono żadnego śladu tegoż domu.

 

dark-baner

TOP CZASY WYJŚĆ

TOP CZASY UCIECZKI HARD     NAZWA GRUPY   /  CZAS WYJŚCIA 1. ORKA PRZYMIERZA /     39 MINUT 2. OKONIE1337         /            46 MINUT 3.Lisy                           /           47 MINUT 4. WSCIEKLI             /             47 MINUT 5. TERMINATORZY /           59 MINUT   ABY DOSTAĆ SIĘ NA TĘ LISTĘ MUSISZ WYJŚĆ Z NASZEGO POKOJU BEZ […]

JAK DOJECHAC?

  JAK DOJECHAĆ? OD STRONY CHEBZIA GDZIE JEST ZJAZD Z DTŚ, MIJAJĄC KOŚCIÓŁ PO PRAWEJ DOJEŻDZAMY DO ŚWIATEŁ           NA ŚWIATŁACH SKRĘCAMY W PRAWO – MAJĄC BIEDRONKE PO LEWEJ STRONIE         OBJEŻDZAMY BUDYNEK         WJEŻDZAMY NA PARKING       PARKUJEMY I WCHODZĄC DO BUDYNKU […]

Historia escape roomów

Historia escape roomów Dziś escape roomy wszystkim kojarzą się z realnymi pomieszczeniami, w których zamykana jest grupa ludzi. Ich zadaniem jest rozwiązanie zagadek i wydostanie się z niego. Jednak początki escape roomów wyglądały kompletnie inaczej. Pierwotnie gra dostępna była jedynie w wersji wirtualnej. Gry komputerowe, tzw. escape rooms, cieszyły się ogromną popularnością. Gracze, aby przejść […]

WIECZORY KAWALERSKIE I PANIEŃSKIE

Zapraszamy do nas!   Czy wiesz, że w naszym lokalu możesz zorganizować  wieczór panieński lub kawalerski, urodziny lub inną okolicznościową zabawę, a na specjalne życzenie naszych graczy przygotowujemy dodatkowe zagadki tematyczne.